агенція новин

Про футбол, народу команду і тонкий інститут війни

 

 

Таємними і не зовсім прихованими потугами США і Великобританії  - головним чином, Зепп Блаттер подав у відставку, щойно встигши посісти вчергове посаду президента ФІФА. А так би, чого б ще там,  став диктатором цивілізований швейцарець, з огляду   на вік і роки сидіння  в більш як комфортному кріслі. Від цього не лише сильно засмутилася Росія, а й багато країн Африки та Азії (яка між ними суттєва різниця ?!). Вдумайтеся: всі п’ятдесят чотири африканські представники своїх  національних футбольних федерацій  проголосували, як госдума за  кремлівську директиву, за Блаттера. 

В той час, коли сорок сім країн Європи, де стільки чемпіонів світу за весь час існування структури ФІФА, проголосували проти президентства Блаттера.  «Свого».  У системі голосування, де діє принцип на кшталт голосів ООН одна  країна  - один голос, десять із десяти країни Латинської Америки  - ключові у футболі держави Бразилія, Аргентина та інші – теж не дали Блаттеру голосів. Про Північну Америку годі й говорити. Дожився весь футбольний світ, де за бонуси від шейхів і росчиновників глянсовані європейці купують азії й африки, щоб з лихвою їм продатися. Це про блаттера і його команду.

Відставкою швейцарець ще добре відбувся, бо корупція, наче вірус (сподівання, що не Ебола), розповсюдилася світом зі швидкістю ледь не світла. І як би стався глобальний футбольний розкол – прем’єр міністр Великобританії Девід Камерон погрожував, до-речі, утворенням паралельної, точніше, альтернативної ФІФА структури, - то світ зробив би ще один крок до третьої світової війни.

Шанси на втрату чемпіонату світу Росією в 2018 зростають. Це додаткове джерело тиску на путіна, що б там не говорили і про жалюгідну м’якість Обами, і про недолугість української сторони – насправді не все так погано для нас, не все. А путін нокдаунний  удар пропустив в черговий раз. Шкода, що поки всі удари він стоїчно витримує – бо вони, поки що, всі вище пояса.

 

Тим часом у нас завершився футбольний сезон.  На фоні чималих неприємностей в нашій країні, одна із немаленьких приємностей яскравіє: Динамо Київ чемпіон. Нарешті після стількох  років. Ера Донецького Шахтаря, якщо не позаду, то вже за піком досягнень.

Жодної зловтіхи з команди із Донбасу, за яку теж вболіваю в єврокубках, як багато інших наших громадян з різних боків ріки Дніпра, навіть попри те, що гравці цієї дрім-тім через «поради» адміністрації клубу посоромилися одягти публічно футболки з написом на підтримку української армія – отака вона команда мрії і моладазьті нашей. Яка змушена грати свої домашні матчі у Львові тепер, яка ще обижається всерйоз, що її ба менше підтримують у Львові, ніж Дніпропетровське «Дніпро». Вони, точніше,  усім відомий  власник «Шахтаря» і чисельні фанати цієї команди, лише не ультраси,  більш, ніж символічно потіснені.

Так, у нас жодна команда не функціонує без олігархічного капітула: Динамо – дитина Сурксів, Дніпро Коломойського, Карпати теж годуються з ложечки власника «Дніпра», «Ворскла» належить Жеваго, ще не втратив всі як би лишень  футбольні активи  в країні мільярдних заробітків росіянин Новінський  та ін. Це все давно відомі і ніким не утаємничені речі.

Однак Динамо, незважаючи на все,  – це всеукраїнська команда.  Стрижнева, центральна для української історії і далеко не лише спортивної. Динамо, на відміну від Шахтаря, об’єднує людей по всій країні. Цього зуміло добитися і Дніпро, пробившись до фіналу кубку кубків. 

Динамо – це переможець, це тріумфатор ментальний. Його першу частину історії сягають протиборства з московським спартаком, і кияни зуміли перемогти їх в цьому: 13 чемпіонств  порівняно з 12 москвичів.  Двічі тріумф на Євроарені.

Далі в Незалежній країні вони повторили це досягнення і перевершили цьогоріч: 14.  І ще не вечір. Про що це говорить ? Що Україна має  цей еґрегор Вікторії , який не всі мають.  Україна це не топос поразки, а тільки ейдос і пафос поразки. Це лікується.

Я не знаю, чи існує якийсь містичний зв'язок, як дехто вважає,  між смертями провідних в минулому гравців Динамо минулого літа і за цим відразу злет команди, чи це якась замісна жертва невидимих сил, -  навряд, одначе, що точно, то це, що футбол більше, ніж гра і ура-патріотичний об’єднавчий чинник на рівні інвестиції в культурну спадщину майбуття  плюс гарний настрій робочого піпелу, шоб не бунтував.

Футбол, це перш за все, субститут війни. І тут дійсно присутня замісна жертва. В тому, що війна солдатів замінюється на змагальність спортсменів. Це цивілізаційне досягнення першими обсмакували і винайшли античні греки. Олімпійськ ігри були винайдені як деактуалізація внутрішніх  війн між полісами, островами, і актуалізація агону – змагання замість війни, поразки замість смерті. І перемоги замість перемоги. Це вищий етап у розвитку людської свідомості.

І спорт зараз відіграє не меншу роль, як колись , попри те, що він зараз занадто комерціалізувався, все ж він виконує важливі каналізаційні функції агресії та тріумфу людського. Футбол  в цьому тримає пальму першості.

Путін недарма наважився на криваву авантюру проти Україну, хоч він її готував і раніше,  але успіх російської збірної в Сочі прямо-таки відкрив в його недорозвинутій ментальності масштабні ірраціональні вузли. От тільки він не врахував кілька важливих і можливо доленосних факторів: перемога в зимовій олімпіаді не означає перемоги в літній, бо глобальне потепління призводить до девальвації не тільки русского рубля, а й фактору русчкої зіми в подальших її війнах – вже не з наполеонами і гітлерами.  Олімпіада – це сублімація війни, а не репрезентація війни, цього він не знає і Дугін цього йому не підказав. А ще він, напавши на Грузію 2008 в день відкриття літніх олімпійських ігор, спрофанував і розізлив не на жарт «олімпійських богів». За це відплата неминуча.

На відміну від Росії, в якої, скоріш за все, відберуть чемпіонат на користь Британії чи Німеччини, у нас з поляками не забрали(ну, ми, слава Богу, і ні з ким не воювали). Ми, так би мовити, глибоко символічно встигли закріпитися на стіні цивілізації з правильного фасаду. І як би менше вкрали колєснкові і януковичі, то це була би казка. Яка б означала, що й нам і революції не треба було і реформи не треба вапше проводити. Багато хто так і вважає, нам знайомі ці імена.

А ще ми знаємо, що нам потрібно повномасштабно розвивати  культуру(не плутати з фізкультурою) , спорт і військо. Не хочеться цитувати пуйло, але ніхто не буде сумніватися більше в доцільності і реальності такої держави як Україна, якщо не припиниться чиновничуькожлобське уявлення про армію,  культуру і спорт.

Та повинно відбутися не повернення в 90-ті, де хоча й панувало Динамо, але загальні умови країні були спірні,  а має бути рейс в майбутнє, де футбольних суддів будуть так само саджати як і нормальних суддів. Відтак з часом виграють першість країни Львівські Карпати, а Лігу Чемпіонів Динамо і Дніпро. А повернутий Донбас глобально вболіватиме за приміром «Металург» Донецьк. Він вже за нього вболіває, ті, що ще не вболівають за Динамо і Карпати.

 Івано-Франківську і іншим містам давно пора мати (не знов,у а нову) команду і стадіон. Місту обласного значення без представництва в високому командному спорті, з урахуванням тепер ще й втрати баскетбольного клубу, це, як ножем нижче пояса.

 Світова статистика підтверджує, що там, де гаразд із спортом, там гаразд із армією та бойовим духом. Наші спортсмени у багатьох видах спорту останнім часом немало перемагають, особливо приємно вражають перемоги над  росіянами. А це вже ознака Чогось.

Колись в часи архаїки футбол грали людськими головами, тепер сферою (планетами дещо іншого покрою). Країні, аби не скотитися  в архаїку і для збереження голів корупціонерів і бандитів цілісними, але ізольованими сіткою не футбольних рамок,  конче потрібно ногами і руками чіплятися за світову сферу на полі. І здобувати перемоги.

 

Трохи відео про метафізику футболу не з найдостойніших уст, проте акцент не на персонажах, а на змісті.

https://www.youtube.com/watch?v=ZN4uqJmRqPM

https://www.youtube.com/watch?v=RymzuisnPeo

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


09.06.2015 Яв Назар 736 0
23.08.2019
Лілія Горковенко

Майстриня розповіла про те чим її косметика є унікальною та як вона «вселяє» частинку Карпат у свою продукцію.

691 2
22.08.2019
Марія Лутчин

21 січня 1990 року національний стяг на риштуванні ратуші підняв рухівець, оператор ОТБ «Галичина» Тарас Майстришин.

646
20.08.2019
Марія Лутчин

Ми звернулися до емігрантів з Прикарпаття різного віку, статі та соціального статусу з питанням, що має змінитися в Україні, щоб вони повернулися на Батьківщину?

2421
15.08.2019
Марія Лутчин

"Ми взяли потужний темп, люди до цього звикли і вимагають більшого, збавляти вже не можна".

2429
14.08.2019
Лілія Горковенко

Про сучасний стан, перспективи функціонування, співпрацю з правоохоронними органами та владою розмірковує Володимир Данів – керівник Івано-Франківського обласного громадського формування.

1975 2
13.08.2019
Люся Грибик

Івано-Франківськ за останні роки став відомим завдяки проведенню декількох міжнародних фестивалів. Одним з них є Крайка.

2245 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

852

Моя любов до селян абстрактна. Я люблю їх за те, що жодне селянське повстання не призвело до створення держави, до створення апарату насилля.

183

Знаєте, коли звучить ім‘я Квентіна Тарантіно, то кожен хто знає цю людину одразу цікавиться причиною озвучення такого слова.

505

Все в мозку. Центр курування оргазмами просто в нашій голові. Іноді мене можуть збуджувати найнесподіваніші речі.

609
20.08.2019

"Мисливець за інопланетянами" Скот Ворінг стверджує, що на фотографії, яку зробив марсохід NASA, зображено жінку, чоловіка і дитину.

259
12.08.2019

З огляду на розвиток науки, піраміди тримають таємниці під піском і не дають дослідникам розкрити всі секрети історії.

556
08.08.2019

Крихітні безхребетні, які вважаються найживучішими істотами на Землі, були на борту ізраїльського місяцехода "Берешит".

591
12.08.2019

Капелан Івано-Франківського клінічного центру паліативної допомоги Ярослав Рохман номінований на медичну відзнаку України "Орден Святого Пантелеймона".

970
10.08.2019

Усі ми живемо у світі із шаленим темпом ритму, ретельним плануванням, напруженими робочими графіками.

944
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

202
25.08.2019

НАСА розслідує заяву про те, що астронавтка Енн Макклейн отримала доступ з Міжнародної космічної станції до банківського рахунку своєї колишньої лесбійської партнерки.

34
23.08.2019

Результати лабораторних досліджень за 2018 та перше півріччя 2019 року.

7109
22.08.2019

Відома франківчанка Тіна Кароль 22 серпня презентувала новий трек під назвою "Вабити". 

4697
21.08.2019

Виступ українського льотчика публіка супроводжувала гучними оплесками.

1939 1