агенція новин

Порушення стандартів при виробництві і реалізації продукції були виявлені в 80% перевірених підприємств

Протягом 9 місяців 2010 року підрозділом державного нагляду ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» здійснено перевірки за додержанням стандартів, норм і правил при виробництві і реалізації продукції та дотриманням вимог у галузі метрології на 204 підприємствах Івано-Франківської області. Порушення були виявлені у 163 суб’єктів господарювання, що становить 80% від загальної кількості перевірених підприємств.

З метою недопущення на споживчий ринок неякісної та небезпечної продукції контрольними заходами охоплено харчову (молочні продукти, хлібобулочні, кондитерські та ковбасні вироби, воду питну фасовану, безалкогольні напої, соки, фіточаї, консерви дитячого харчування, ягоди заморожені) та промислову (меблі, миючі засоби, іграшки дитячі, канцтовари, паливно-мастильні матеріали, цеглу керамічну, тротуарну плитку, лісоматеріали, вікна ПВХ) продукцію вартістю понад 2,5 млн. грн. За невідповідність вимогам нормативної документації забраковано 48% перевіреної продукції вартістю понад 1,2 млн.грн.

До основних видів порушень, які допускаються підприємствами при виробництві хлібо-булочних, кондитерських та ковбасних виробів є невідповідність готової продукції нормам по фізико-хімічних та органолептичних показниках, а при виробництві молочної продукції – ще й систематичні невідповідності щодо наявності рослинних жирів. Через порушення технології виробництва не відповідали нормам по хімічному складу води мінеральні, та перевищувався рівень масової частки метало-магнітних домішок у фіточаях. Не допущено до реалізації несертифіковану цеглу керамічну та дитячі іграшки китайського виробництва, які не відповідали вимогам нормативної документації за показниками безпеки. Окремою проблемою можна виділити недотримання виробниками як харчової, так і промислової продукції, вимог нормативної документації щодо маркування та недотримання належних умов зберігання готової продукції на складах.

Державним метрологічним контролем з початку 2010 року охоплена метрологічна діяльність у сферах водопостачання питної води, забезпечення охорони здоров’я, фасування товарів в торгівельних закладах, торговельно-комерційні операції при роздрібній торгівлі нафтопродуктами. Загалом обревізовано 2543 одиниці засобів вимірювальної техніки 10% з яких визнано непридатними до використання.

Як свідчать результати проведених контрольних заходів, основними причинами, що спричиняють порушення метрологічних норм і правил та негативно впливають на достовірність різних видів вимірювань, є незадовільний стан засобів вимірювальної техніки на підприємствах та порушення методик виконання вимірювань. Непоодинокими є й порушення вимог нормативних і методичних документів, недостатній контроль за станом і застосуванням засобів вимірювальної техніки, незабезпеченість підприємств нормативними та методичними документами в галузі метрології і метрологічної діяльності. Зокрема, контрольними заходами на 12-ти з 14-ти перевірених АЗС області встановлено порушення метрологічних норм і правил через використання непридатних засобів вимірювальної техніки, експлуатацію неповірених резервуарів, відсутність погоджених переліків засобів вимірювальної техніки, що підлягають повірці у 2010 році.

Загалом, протягом 9 місяців, за результатами контрольних заходів видано 73 приписи про усунення порушень при виробництві та реалізації продукції та 81 припис про усунення порушень метрологічних норм і правил. Видано 23 приписи про заборону реалізації окремих партій та 82 - про заборону реалізації всієї партії продукції. Також, заборонено проведення 12 видів вимірювань та видано 39 приписів на вилучення з експлуатації непридатних ЗВТ. За порушення чинного законодавства у галузі стандартизації, випуск і реалізації неякісної продукції застосовано 88 штрафних санкцій на суму понад 102 тис. грн. До адміністративної відповідальності, із застосуванням штрафних санкцій у розмірі 20,5 тис.грн, притягнуто 121 посадову особу.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


20.10.2010 640 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

18.06.2019
Ігор КОСТЮК

Всі разом – гравці, тренерський штаб, керівництво клубу, його персонал сміливо можуть занести рік собі в актив. Найголовніше – ми утвердилися у першій лізі...

254
12.06.2019
Антикорупційна платформа

На ринку ремонту доріг можуть конкурувати підприємства, які мають сучасну техніку, використовують сучасні технології, мають досвід роботи та кваліфікованих працівників.

593 2
11.06.2019
Тетяна КІНДЮХ

Укріпити все. І бажано взимку. На Верховинщині із 36 природоохоронних заходів, гроші на які за останні три роки виділяли з обласного екологічного фонду...

818
05.06.2019
Ростислав Ковтун

Так на Прикарпатті діє унікальний проект - «Родинна реабілітація учасників АТО». Ця авторська психологічна програма розроблена для родин з досвідом війн.

793
05.06.2019
Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА

Професійність, креатив, сміливість й навіть зухвалість, не заспокоєння минулими успіхами та стратегія сталого розвитку — це Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір» у Івано-Франківську.

483
30.05.2019

На Франківщині триває реформа сільської медицини. Крім нових амбулаторій, передбачено і нові автомобілі для медиків. В області вже закуплено 25 позашляховиків Renault Duster.

1131

Ця публікація - практикум на тему "що робити".

401

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

422

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

623

Сто років тому внаслідок закінчення Першої світової війни почалося небачене раніше переформатування Європи...

557
20.06.2019

Перед катастрофою в Чорнобилі робочі атомної електростанції нібито помітили в небі над містом містичне створіння.

74
19.06.2019

Президент США Дональд Трамп засумнівався в існуванні невпізнаних літаючих об'єктів (НЛО) усупереч заявам американських пілотів про літальні апарати невідомої приналежності.

50
06.06.2019

Щодня на Землі з'являється все більше доказів присутності прибульців.

749
16.06.2019

День Святої Трійці - одне із головних християнських свят. Воно відзначається на 50-й день після Великодня, у 2019 році свято випадає на 16 червня.

339
02.06.2019

Лікар Ендрю Ньюберг, професор університету Томаса Джефферсона в США провів дослідження МРТ і визначив, що молитва і медитація дійсно мають велику силу.

946 1
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

672 1
20.06.2019

На території зони відчуження працівниками поліції було виявлено дві групи екстремалів, які незаконно проникли на територію зони відчуження.

2606
19.06.2019

В Івано-Франківську у храмі Св. Йоана Хрестителя, що на вулиці Микитинецькій, є чудотворна ікона Матері Божої Ласкавої Станиславівської.

14502
19.06.2019

На початку ролика на сходах приміщення франківської Ратуші з'являється дівчина у відвертій білизні та пальто.

2363 1
17.06.2019

Депутат Івано-Франківської міської ради Андрій Грималюк одружився.

1625 1