агенція новин

Інна Дроздова: Рух уперед і постійний розвиток — такий мій девіз

Торік, 25 вересня, рішенням загальних зборів громадської організації «БК «Говерла» було створено Баскетбольна академія ГО БК "Говерла", що стала її структурним підрозділом, а директором академії обрано Інну Дроздову.

До 2017 року пані Інна очолювала кафедру Прикарпатського факультету Національної академії внутрішніх справ, була відома як науковець, кандидат юридичних наук, доцент, автор понад 80 наукових праць у галузі адміністративного права та правоохоронної діяльності, з 2014 року — полковник міліції у відставці. Останні роки брала участь у різних навчальних проектах ОБСЄ та ISITAP, вона є розробником навчальних курсів для нової поліції; має досвід тренера з підготовки інструкторів для патрульної поліції з адміністративно-правових дисциплін у багатьох містах України. А тепер — викладає в коледжі фізичного виховання і займається розвитком дитячо-юнацького баскетболу в Баскетбольній академії.

Про те, що спонукало правоохоронця, юриста, науковця кардинально змінити свою діяльність, а також про Баскетбольну академію, її перспективи та проблеми — наша розмова з Inna Drozdova.

- Пані Інно, в Україні громадські спортивні організації переважно очолюють чоловіки, в тому числі в баскетболі. Що ви скажете з цього приводу?

— Вважаю, що стать людини не є визначальною при обранні на будь-яку керівну посаду. Хіба би ця посада була пов’язана зі шкідливими умовами праці. Натомість велике значення мають якості людини, яка стоїть біля керма: організаційні здібності, професійність, психологічне вміння спрямовувати, мотивувати, вирішувати конфлікти, що в підсумку дасть змогу створити справжній колектив однодумців. А решта — стать, вік, національність, колір шкіри чи волосся і т. д. не має жодного значення. і як юрист не можу не зазначити, що згідно із законом України, прийнятим ще 8 вересня 2005 року, чоловіки і жінки мають рівні права у будь-якій сфері життя, в тому числі й спорті, а також рівні можливості для їх реалізації. Головне — бажання.

- Ви стали керівником Баскетбольної академії. Що спонукало вас це зробити і як почуваєтеся в цій ролі?

— Слово «керівник» у теперішній моїй спортивній діяльності в Баскетбольній академії має для мене тільки символічне значення. Посада директора академії є виборною, що передбачає не так керівні повноваження, як наявність відповідальності перед громадською організацією, нашими вихованцями і їхніми батьками. Таким чином, я отримала величезний кредит довіри. А щоб його виправдати і реалізувати всі спільні задуми, доводиться бути юристом, педагогом, бухгалтером, адміністратором, менеджером, фотографом, журналістом. Навіть довелося опанувати IT-технології і навчитися вести сайт Баскетбольної академії, сторінки групи в соцмережах, позиціонувати нашу академію на сайтах міжнародних спортивних організацій.

А спонукала мене до кардинальної зміни своєї діяльності моя баскетбольна родина. 30 років я є дружиною директора баскетбольного клубу «Говерла» Андрія Дроздова, який, не шкодуючи ні зусиль, ні часу, ні здоров’я, усе життя присвятив розвиткові баскетболу, в тому числі і дитячого. Тому звикла жити баскетболом та його проблемами, підтримуючи чоловіка та допомагаючи йому. Окрім цього, я мама двох синів-баскетболістів — Дмитра та Володі.

Нас часто запитують, чому рішення про утворення Баскетбольної академії прийнято саме тепер. ідея формувалась роками. А передумовою її втілення в життя став попередній успішний досвід роботи ДЮСШ «БК «Говерла».

Команда наших вихованців 2001 р. н. протягом п’яти років бере участь у чемпіонаті ВЮБЛ, у 2017-му вперше в історії дитячого баскетболу Прикарпаття увійшла до фіналу чемпіонату України. і цього року, за результатами турнірної таблиці, є усі шанси потрапити у фінал. Четверо наших хлопців (Сергій Аврахов, Арсен і Максим Тимофійчуки, Степан Лесик) є кандидатами в юнацькі збірні команди України, а Володимир Дроздов зарахований до складу збірної України U-16. Від цього року учасником ВЮБЛ заявлено ще одну команду 2004 р. н., яка також демонструє непогані результати на чемпіонаті України.

Сьогодні у Баскетбольній академії займаються 50 юнаків, з яких сформовано вже чотири вікові секції. Наші вихованці є багаторазовими переможцями чемпіонатів міста та області зі стрітболу, різноманітних турнірів; ставали неодноразовими переможцями щорічного Міжнародного турніру з дитячого баскетболу в Одесі. У листопаді торік вихованці академії 2002-го і 2005-го років народження здобули золоті медалі, 2004 р. н. — завоювали «срібло» у чемпіонаті області з баскетболу серед дитячих команд. У січні юнацька команда 2003 р. н. виборола золоті медалі у традиційному міжнародному турнірі «Різдвяний івано-Франківськ» у нелегкій боротьбі зі збірною України U-15 і командою з м. Любліна (Республіка Польща). Слід зазначити, що на базі саме нашої академії формуються всі юнацькі збірні Івано-Франківська та області.

- Хоч минуло небагато часу від вашого призначення, та чи маєте якісь напрацювання? Утім що під вашим керівництвом чекає академію в майбутньому?

— За нетривалий час існування Баскетбольна академія ГО «БК «Говерла» стала організатором проведення кількох спортивних заходів, які були висвітлені у ЗМі та отримали чималий публічний резонанс. Скажімо, напередодні Нового року академія провела традиційні «Новорічні естафети». Програма передбачала професійні баскетбольні конкурси для молодшої, середньої та старшої вікових секцій академії: комбіновані баскетбольні естафети, конкурси штрафних і триочкових кидків. Наші вихованці демонстрували свої навички та професійні уміння, які здобули під час навчально-тренувального процесу. Особливістю цьогорічних «Новорічних естафет» стала активна участь батьків, команда яких боролася за перемогу в естафеті проти команд адміністрації та юних баскетболістів.

7—9 січня за підтримки міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа та департаменту молодіжної політики і спорту міської ради було проведено також уже традиційний міжнародний баскетбольний турнір «Різдвяний Івано-Франківськ» з участю юнацьких команд 2002 р. н. з Республіки Польща — БК «START LUBLIN», збірної України U-15 і команди «STARLIFE» з Чернівців. Важливою для нас була присутність на турнірі голови комісії збірних команд Федерації баскетболу України Андрія Підковирова і головного тренера національної збірної України з баскетболу Євгена Мурзіна, які відзначили достатній рівень професіоналізму юних гравців. У нелегкій боротьбі наша команда КФВ–«БК «Говерла» виборола золоті медалі.

Відповідно до укладеного з Івано-Франківським коледжем фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України договору про співпрацю та завдяки підтримці директора Любомира Пасічняка, якого обрано почесним президентом Баскетбольної академії, маємо чудову спортивну базу для комплексної фізичної підготовки наших вихованців (деякі з них навчаються в коледжі на державній формі навчання). Теперішні студенти фізичного коледжу виступають в чемпіонаті України ВЮБЛ у складі команди КФВ—«БК «Говерла». На наступний рік є домовленість з дирекцією коледжу про заявку команди наших вихованців у першу лігу чемпіонату України та в студентську лігу.

У травні за підтримки міської ради та міського голови Руслана Марцінківа заплановано проведення міжнародного дитячого турніру, присвяченого Дню міста з участю команд із Литви, Польщі та інших країн. Також працюємо над домовленістю з місцевою владою про відкриття з нового навчального року баскетбольного класу в ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей.

Незважаючи на брак фінансування, ми намагаємося рухатися вперед — беремо участь у місцевих і міжнародних грантах, інших проектах. Цього року Баскетбольна академія офіційно звернулася до обласної, міської влади, депутатів з проханням про підтримку для забезпечення участі вже трьох наших команд у чемпіонаті України ВЮБЛ, першої та студентської ліг, придбання спортивного інвентаря, баскетбольної форми тощо. Ми шукаємо спонсорів, людей, які небайдужі до розвитку дитячо-юнацького спорту.

- В академії готують баскетбольні кадри для вищолігової «Говерли». А де в області ще готують здібну молодь в цьому виді спорту? і набувши певної майстерності, куди вона потрапляє?

— Хочу звернути увагу на те, що основу обраної нами моделі підготовки професійних баскетболістів становить піраміда комплексного системного навчання вікових секцій із вершиною — можливістю участі у чемпіонатах України першої, вищої та суперліги. Доказом результативності такої піраміди є троє наших юних баскетболістів — Сергій Аврахов (2001 р. н.), Володимир Дроздов та Андрій Лонюк (2002 р. н.), які, окрім участі у чемпіонаті України ВЮБЛ, заявлені в основний склад команди БК «Говерла», яка грає у вищій лізі, та є кандидатами до збірної України. Володимир Марковецький грає у дублюючому складі «Жальгіріса», відомого литовського клубу. Олександр Долішній успішно виступає за команду одного з американських коледжів. Таким чином, така піраміда передбачає навчання в Баскетбольній академії ГО «БК «Говерла» хлопців віком від 7 до 18 років, котрі на вершині навчання стають професійними баскетболістами. і за який клуб вони би не грали та в якій би країні, вони залишатимуться частинкою нашої баскетбольної родини.

Ми чітко визначили для себе мету — створити центр професійної підготовки юних баскетболістів, спроможний конкурувати з баскетбольними школами міст Києва, Дніпра, Одеси, Южного, які нині вважаються найкращими. і сповнені великого бажання її досягти.

Не хочу оцінювати роботу інших закладів, які достатньо фінансуються з Державного бюджету, мають спортивні зали і всі умови для плідної праці. Це не моя компетенція. Хочу тільки зазначити, що торік до участі у ВЮБЛ заявилися лише три команди з області, дві з яких — наші. Висновок робіть самі.

- Пані Інно, ваш чоловік Андрій свого часу був заступником голови обласної федерації баскетболу, тож знає про проблеми цього виду спорту в регіоні. Думаю, він допоможе вам змалювати для наших читачів справжню картину розвитку баскетболу в області.

— Справжню картину розвитку баскетболу в області має намалювати для себе чинна обласна федерація баскетболу. При цьому так, щоб на цій картині не було білих і чорних плям. і головне, щоб усі небайдужі до розвитку баскетболу люди могли зрозуміти, що на цій картині зображено і якими фарбами її намальовано. Вибачте за алегорію.

А питання фінансування Баскетбольної академії хочу роз’яснити всім, хто підраховує наші прибутки. Ми є неприбутковою громадською організацією і не заробляємо грошей. Наше завдання — акумулювати частину бюджетних, частину благодійних коштів, у тому числі і наших з Дроздовим особистих внесків, та спрямувати їх на розвиток дитячо-юнацького спорту, баскетболу зокрема. Це не підприємницька, а швидше волонтерська діяльність.

- Завершуючи баскетбольну тематику, скажіть, як ви оцінюєте розвиток інших видів спорту на Прикарпатті?

— Право на розвиток мають усі види спорту. і ми радіємо успіхам інших клубів та команд та переживаємо за їхні невдачі. На жаль, не всі види спорту достатньо фінансують. На запитання чому, в мене відповіді немає. Однак хочу поділитися думкою щодо цього. Ні в Європі, ні в Америці ніхто не виділить зайвої копійки федераціям тих видів спорту, які не дають жодних результатів. Чим вищий результат, тим більше фінансування. Але на початковому рівні всі види спорту отримують бонус для розвитку. Якби у нас фінансування на спорт виділяли за таким принципом, то це спонукало б усіх працювати і більше, і краще, і продуктивніше. І була б здорова конкуренція, і був би результат.

- І насамкінець, пані Інно, розкажіть, будь ласка, що спонукало вас змінити високу посаду завідувача кафедри факультету Національної академії внутрішніх справ, незважаючи на значні досягнення у правоохоронній професійній діяльності, на скромну посаду викладача правознавства у фізкультурному коледжі та зайнятися зовсім не прибутковою справою.

— Переконана, що вчасно звільнила посаду для молодих і перспективних науковців. Рада, що мій досвід став у пригоді не лише курсантам, за якими сумую, а й практичним працівникам поліції. Мабуть, у кожного в житті настає такий момент, коли усвідомлюєш, що життя почало відлік в інший бік. Що настав час зупинитись у щоденній гонці. Що гроші, які прагнеш заробляти усе життя, це тільки засіб для життя, а не привід, аби перетворювати його на спосіб існування. І виникає бажання зайнятися тією справою, від якої отримуєш величезне задоволення. Все ж таки вища педагогічна освіта, яку я здобула з червоним дипломом ще у 1989 році, дається взнаки. Пропагуючи спорт, здоровий спосіб життя, Баскетбольна академія велику увагу приділяє і розвиткові сімейного баскетболу. Ми переконані: ніщо так не сприяє взаєморозумінню та зближенню батьків і дітей, як спільна справа. Особливо, якщо вона приносить задоволення! Тому проведення спільних баскетбольних турнірів вихованців з батьками, із конкурсами стало для нас ще однією гарною традицією. Стільки цікавих ідей і планів! Рух вперед і постійний розвиток — такий мій девіз.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


28.02.2018 540
Коментарі ()

Çàãðóçêà...
17.03.2018
Ростислав Ковтун

Перемогу в шоу «Громада на мільйон» виборола прикарпатська громада - Печеніжинська ОТГ. Фіртка поспілкувалася із головою ОТГ та головний ідейником участі в проекті Ігорем Довіраком.

905
16.03.2018

До Вашої уваги підсумки одинадцятого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика. У випуску говоримо про Росію, Надію Савченко та комуністичні традиції в Івано-Франківську.

989
16.03.2018
Олександр Шевченко

Днями на Комітеті з питань бюджету Верховної Ради України намагались «просунути» питання розподілу дотацій АПК. Так, це саме ті 4 млрд. грн. державних дотацій сільгоспвиробникам...

605
15.03.2018

Формальним приводом до спілкування з головним тренером БК Говерла Павлом Піскарьовим стали плани команди на плей-оф.

320
12.03.2018
Тарас Прохасько

Оскільки кожен простір є простором ще й тому, що має сполучення з іншим простором, має вхід, вихід, дірку, канал, через які відбуваються перетікання просторів...

542
12.03.2018
Дмитро Рясний

Боротьба за шахти Олександра Януковича набирає обертів. На активи претендують люди енергетичного міністра Ігоря Насалика та команда наближеного до президента нардепа Ігоря Кононенка.

849

Останнім часом мені щось часто доводиться блудити між епохами й імперіями. От і цього разу, повертаючись з південно-східної окраїни цісарства - з Карпат, я потрапив на залізничний двірець.

173

Цікаве питання було поставлене Олегом Головенським саме в визначенні духу чи його феноменології. Звісно, простіше розмірковувати в контексті, а от в аспектах постнауки й міждисциплінарних моментах є питання. Якщо б це питання досліджував Кант чи Дельоз -

109

Його не стало, і прогресивний світ ридма заридав. Ще з місяць будуть жалісливі жаби плавати соцмеражами і розбрискувати цитатки про "темну матерію", "темну енергію", "гравітацію", оплакувати віртуальні частинки субтильного Стіві. Порядна, засмартована ін

292

Колись я визначив для себе роль Дельоза саме в створенні концепції «подія—явище», потім звісно, окреслив важливість Цілого з комбінацій малого, форм з деталей, імен та дієслова.. але завжди було бажання все прищепити до умовного єдиного

469
20.03.2018

Дивну морську істоту знайшли мертвою на березі острову Сент-Сімон, що в штаті Джорджія. Загадкову знахідку вже порівняли з Лохнеським чудовиськом. На мертву істоту натрапив американець Джефф Воррен під час відпочинку з сином в Уольф-Айлендському запов

156
15.03.2018

У деяких містах планети НЛО бачать особливо часто, зокрема в американському Бостоні. Історія спостережень за непізнаним тут налічує кілька століть. І ось недавно ще один випадок - в Бостоні зафільмували відео з НЛО. Американські автомобілісти рухалися по

453
05.03.2018

Дивні літаючі об'єкти з'явилися в небі Америки. Вони випадково потрапили прямо в прямий ефір американського телебачення. Інтернет вибухнув обговореннями про те, що ж це таке було. Загадкові кадри виклали на Youtube. На відео чітко видно, як безліч сяючих

789
24.02.2018

Батьки мусять ставитися до своєї дитини як до людини, тобто дати їй відчути, що вона людина.

1431
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

1668 0
20.03.2018

Одного разу селянином був врятований відлюдник даос, який тонув у глибокій річці. У відповідь на цей хоробрий вчинок даос вирішив віддячити селянинові. Він привів його в свою печеру, дістав зі схованки три чарівні речі і поклав їх перед селянином, сказав

177
19.03.2018

Мешканець Івано-Франківська придбав в торговому центрі "Метро" рибу з "сюрпризом".

3799
17.03.2018

Сьогодні, 16 березня, в Івано-Франківську у маршрутки №28 відлетіло заднє колесо. У салоні великогабаритного автобуса "МАН" знаходилися пасажири, але, на щастя, ніхто не постраждав, повідомляє кореспондент Фіртки. У маршрутному таксі під час руху задню

1982
16.03.2018

Відома франківчанка, актриса Ірма Вітовська стала “Жінкою України 2018” в галузі “Культура”.

887
16.03.2018

Вчора, 14 березня до Івано-Франківська зі своїм проектом JuniorZ завітав відомий український шоумен Олександр Педан. Про це інформує кореспондент Фіртки. Після всіх офіціозів Олександр Педан відвідав один із відпочинкових закладів міста, де повеселив ві

821