агенція новин

Чого чекати від кота-кролика-зайця в Новому Році?

Щасливці долі падають лише на лапи2011 рік пройде під опікою аж трьох тварин — Кота, Кролика та Зайця, які розпочнуть своє панування 16 лютого. В легенді про походження східного календаря йдеться про те, що Будда пообіцяв кожній з тварин, яка перепливе річку і добереться до нього, по року правління в тій послідовності, в якій вони прийдуть до мети. Сталося так, що уболівальники, захоплені змаганням між Буйволом і Тигром, як слід не розгледіли, хто прийшов четвертим — Кіт, Заєць чи Кролик. Як інформує газета "Галичина" за давністю років істину встановити неможливо, і в різних східних народів залишилося різночитання стосовно господаря четвертого року. І ми не станемо визначати одного повноправного володаря року, а рівнозначно розповімо про символ кожного з них.Заходьте в гості — Кролик пригощає


Китайською кролик звучить «ту», саме рік цієї тварини має всі шанси стати найспокійнішим. Адже серед позитивних якостей цієї пухнастої тварини: розум, спостережливість, миролюбність, доброзичливість, романтичність та відданість тим, кого вона любить. На противагу їм є й негативні характеристики — неспокій, боязливість, педантичність, егоцентризм.

Кролик також символізує гостинність і домашній затишок, отже, готуйтеся до того, що весь 2011 рік у вашій хаті буде багато гостей. А якщо ви їх не дочекаєтесь, то збирайте подарунки і самі вирушайте до найрідніших та найдорожчих. Позитивні емоції забезпечено.

А ще знавці астрології переконані, що цей рік пройде під девізом любові і буде найромантичнішим з усіх попередніх та наступних. Вони стверджують, що навіть затяті песимісти зможуть «вкусити солодкий плід закоханості й захоплення життям» і зустріти ідеальну половинку або знову закохатися в ту, з якою живуть уже не перший рік. А ще подейкують, що шлюби, укладені в цей рік, будуть особливо вдалими, а діти, народжені цього року. — обдарованими, доброзичливими, незалежними... І трішки «лінивцями».Зайці — майбутнього знавці

Навмисне не згадувала символічність кролика у різноманітних культурах, адже міфологічно кролика ототожнювали із зайцем — швидким та спритним. Відгадайте: «Влітку сіренький, а взимку біленький, довгі вуха має, високо стрибає». Звичайно, це заєць. У багатьох казках та загадках його змальовують боягузом, хоча існують винятки.

Китайці вважали, що заєць може передбачати майбутнє, а також вірили, що він живе на Місяці, туди його переніс Будда за самопожертву. Адже коли Будда був голодним, заєць запропонував себе як їжу й сам скочив у вогонь. У китайській міфології ця тварина також символізує жіночу силу «інь» та довголіття.
На Заході білий заєць символізує сніг, березневий заєць — безумство. У кельтському епосі заєць вважається атрибутом місячних божеств і богів полювання, тому їх часто зображають із зайцем в руках.

В Єгипті заєць — світанок, відкриття, підйом та періодичність. У європейській традиції великодній заєць чи кролик теж символізує світанок і нове життя і є синонімом англосаксонської богині ранкової зірки та весняної плодючості Еостри, яка й дала ймення Великодню — англійською Easter. Тому закономірно, що великодній заєць символізує відродження, воскресіння та народження нового місяця.

Заєць — тварина-посланець і атрибут Гермеса (Меркурія), а також Афродіти й Ероса. Купідона часто зображають із зайцями. У скандинавській міфології вони прислужують богині плодючості, любові та краси Фреї. До речі, її змальовували вродливою жінкою, яка керує золотою колісницею, запряженою котами. Це ще раз підкреслює схожість міфологічної інтерпретації трьох покровителів року: Кролика, Зайця і Кота.


Пощастить, якщо чорний кіт дорогу перейде

Отже, кіт. Який він? Норовливий, в міру честолюбний, скромний, стриманий, витончений, доброчесний, поверховий, делікатний пліткар, педантичний, спокійний, незворушний, ласкавий, сентиментальний, чутливий, вередливийѕ У багатьох народів світу коти є священними тваринами, майже всюди вони символізують хитромудрість, здатність до передбачення та перевтілення, чуттєву красу, жіночу злість.

Найбільш негативно зображено кота у фольклорі про відьом, де вони є прибічниками сатани. Чорних котів традиційно пов’язують із чорною магією. Кішка — образ надприродної живучості й надзвичайної життєвої сили, адже, як стверджують легенди, у кота дев’ять життів. Він має здатність змінювати форму зіниці, тому символізує мінливість і означає все те, що робиться крадькома, а також свободу. У народних повір’ях кота змальовують як найзагадковішого звіра, якому відомі таємні сили, напевно через те, що ті мають здатність бачити вночі та блискучі круглі очі.

Символізм кота у різних народів є двояким: в одних негативним, а в інших навпаки. Приміром, азіатські народи з підозрою ставилися до котів, адже вважали, що саме в цих тварин перетворювалися чаклуни. В Європі їх звинувачували у змові з дияволом та спалювали живцем.

Інша річ — Давній Єгипет, де існував культ богині Баст — хранительки подружнього союзу, покровительки ночі та місяця. Найчастіше її зображували жінкою з головою кішки або кішкою. Тут коти — священні тварини, які несуть добро та мають надприродну силу. Єгиптяни вбачали у погляді цієї тварини щось містичне і вважали, що її видима слабкість може перерости в небезпечну силу. На їх думку, кота в цей світ послали боги, щоби охороняти людей від потойбічних несприятливих сил.

У Давньому Римі притаманні котам свавілля та свобода поведінки зробили їх емблемою свободи. У кельтів коти символізували злі сили і їх часто приносили в жертву, адже вони уособлення потойбіччя.

Мусульмани вважають, що кіт народився в Ноєвому ковчезі від чхання лева. Саме кіт врятував пророка Мухаммеда від змії, і оскільки він погладив кота по спині, то тварина отримала здатність падати лише на лапи. Інший міф розповідає, що темні смужки на шкурі кота — слід від пальців пророка.
В Японії коти — вісники невдач, демонічна істота, яка має надприродну силу, а іноді й риси вампірів, а також здатність вселятися в жінок.

У Китаї ставлення до кота не є улесливим, але все ж таки тут вірили у здатність цієї тварини виганяти злих духів. У буддизмі найбільше шанували золотисто-рудого кота, адже, за легендою, саме він урятував дорогоцінні рукописи священного канону. А ще ієрогліф кота «мао» такий же, що і для цифри 80, це й зробило його символом довгого життя.

На відміну від багатьох забобонів, в Англії чорний кіт вважався символом удачі, особливо якщо він перейде дорогу. Адже англійці вірили, що коти успадкували від відьом частину їхньої магічної сили.Гарне здоров’я і погана пам‘ять

Серед народжених у рік Кота, Кролика та Зайця є чимало видатних і відомих усьому світові людей: письменників, політичних діячів, королів, учених, співаків, кінорежисерів тощо. і кожен з них залишив по собі немалу спадщину, зокрема й афористичну. Тому ми вирішили вибрати найцікавіші висловлювання найвідоміших «кроликів», «котів» чи «зайців», які б стали підказкою та дороговказом 2011 року.

Альберт ЕЙНШТЕЙН: «Усі з дитинства знають, що те й те неможливо. Але завжди знаходиться невіглас, який цього не знає. Ось він і робить відкриття».
ЕПіКУР: «Схиляйся тільки для того, щоби підняти тих, котрі впали».
Бенджамін СПОК: «Відомо, що діти народжуються з різними темпераментами, і це не залежить від ваших побажань. Мусите прийняти дитину такою, якою вона є».
Інгрід БЕРГМАН: «Щастя — це гарне здоров’я і погана пам‘ять».

З Новим роком!

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


31.12.2010 1689 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

958
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

534
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

4997 2
09.09.2019

Напередодні матчу у Вільнюс «висадився» величезний десант українських вболівальників, який фактично «залив» столицю Литви синьо-жовтим кольором.

871 2
09.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1439
08.09.2019
Олена Британська

Як зародилась ідея, про що говоритимуть та чому проведення форуму важливе не лише для Калуша, а для західної України Фіртка розпитала у одного з ініціаторів та організаторів його проведення.

1801 2

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

340

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

1820 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

597 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2250
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

206
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

848
25.08.2019

НАСА розслідує заяву про те, що астронавтка Енн Макклейн отримала доступ з Міжнародної космічної станції до банківського рахунку своєї колишньої лесбійської партнерки.

618
30.08.2019

У паломницькому центрі села Старуня при парафії св. Апостолів Петра і Павла відбулися нічні чування.

600
29.08.2019

Калуське єврейське кладовище продовжує бути цікавим об'єктом для наукових досліджень.них епох.

1417
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

804
15.09.2019

Громада села Стопчатів, що на Івано-Франківщині, занепокоєна тим, що відбувається з трьома маленькими сусідськими дітьми.

2616
14.09.2019

Письменниця Ірена Карпа відвідала фестиваль Meridian Czernowitz, який відбувався у Чернівцях впродовж 5-8 вересня. 

3700
13.09.2019

Тіна вбралася у напівпрозору ажурну сукню з глибоким декольте до пупка і зі шлейфом.

4105 1
12.09.2019

Як видно з відео, лише вчасна реакція водія дозволила уникнути наїзду на пішохода, що могло мати надзвичайно тяжкі наслідки.

3401